网站标志
商品搜索
商品搜索:
当前位置
点评详情
发布于:2018-12-18 16:18:00  访问:1266 次 回复:0 篇
版主管理 | 推荐 | 删除 | 删除并扣分
Ściek Z Betonu To Znaczy Plastikowe?
Aż do wyboru są gotowe szamba z betonu lub tworzywa sztucznego. Jedne i drugie mają zalety, niemniej jednak podobnie dodatkowo wady. Na które wobec tego się postanowić?
Szambo betonowe
Wykonuje się je zwykle z prefabrykowanych elementów z betonu także żelbetowych. Produkowane są szamba jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową oraz dwuczęściowe - składające się z dwóch połączonych skorup (dostępne są również modele wielokomorowe). Szamba są zaizolowane, co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe czyli prostokątne) wykonane spośród żelbetonu plus PCW dodatkowo otwór inspekcyjny, lokaj aż do wyciągania nieczystości (z przykrywką z blachy ocynkowanej).
Wadą tego typu szamb jest spory ciężar. Ważność zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 odcień. W taki sposób spory obciążenie zbiornika betonowego prawdopodobnie komplikować jego transport plus zestaw. Producenci zbiorników z betonu z reguły zapewniają usługi transportowe oraz składanie, dysponując specjalistycznym sprzętem.
Przedtem przecież pojemnik zostanie dostarczony przy godny polecenia adres, powinno się przygotować transzeja o szerokości dodatkowo długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Należy także umożliwić dojazd aż do wykopu samochodu ciężarowego plus umożliwić rozładunek zbiornika tyłem (częściej) czy z boku. Zbiornik montowany jest za sprawą urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest górna część zbiornika. Lokalizacja łączenia szamb dwuczęściowych jest następnie utajnianie warstwą zaprawy wodoszczelnej.
ściek betonowe jest nie ulega wątpliwości solidniejsze od szamb plastikowych. O ile nad zbiornikiem planujemy np. punkt parkingowe na rzecz samochodu, innymi słowy droga dojazdowa aż do garażu wskazane jest wybrać racja taki rodzaj zbiornika. Szambo betonowe będzie też lepszym wyborem, podczas gdy mamy starszy rangą zrównoważony wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. Jeśli w najbliższej przyszłości planowana jest urządzenie sanitarne, to podobnie będzie ulepszony wybór - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.
Kloaka tworzywowe
Wykonuje się je zwykle spośród polietylenu o wysokiej gęstości także żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe oraz odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Na przykład: oczyszczalnia drenażowa - po prostu kliknij nadchodzący witryny, zbiornik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go wobec tego przesyłać również składać (można to w zasadzie uczynić we własnym zakresie), aż do posadowienia zbiornika nie jest konieczny żuraw. Być może się w ten sposób sprawić, że ściek przestaje nam być potrzebne, gdyż wykonano przyłącze kanalizacyjne. Zbiornik taki wolno w dalszym ciągu wyeksploatować do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) lub komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.
Wadą szamb plastikowych jest z kolei mała wytrzymałość na duże obciążenia. Nie zaleca się miejsca powyżej nimi przeznaczać na miejsce do parkowania dla samochodów.
W gruntach o wysokim poziomie wód również gruntach gliniastych (w których przypuszczalnie się tezauryzować woda) pojemnik koniecznie powinno się zabezpieczyć przed wyporem. W tym celu powinno się go obetonować oznacza to przymocować do płyty żelbetowej.
共0篇回复 每页10篇 页次:1/1
共0篇回复 每页10篇 页次:1/1
我要回复
回复内容
验 证 码
看不清?更换一张
匿名发表 
脚注信息
Copyright ? 2009-2010 All Rights Reserved. 佰威娱乐 版权所有   
服务时间:周一至周日 08:30 — 20:00  全国订购及服务热线:021-98765432 
联系地址:上海市某某路某大厦20楼B座2008室   邮政编码:210000